Akcja "Daj włos" z pomocą dla potrzebujących

Zobacz blog

 Akcja „Daj włos” z pomocą dla potrzebujących

Większość z Was z pewnością słyszała o akcji „Daj włos” ponieważ jest ona dosyć dobrze rozreklamowana w mediach. Warto jednak wspomnieć o niej jeszcze raz, zwłaszcza na włosowym blogu, który powstał w efekcie utraty włosów. 
Akcja „Daj włos” polega na tym, że jeśli ktoś na w zamyśle skrócenie swoich włosów może to zrobić w szczytnym celu, oddać swoje obcięte włosy z przeznaczeniem na peruki dla osób po chemioterapii.
W tym momencie NFZ refunduje peruki tylko częściowo, resztę kosztów chory na nowotwór musi pokryć we własnym zakresie. Aby peruka wyglądała naturalnie i nie rzucała się w oczy, musi być dobrze wykonana, z naturalnego włosia, a takie są bardzo drogie.
Każda kobieta, która z różnych powodów straciła włosy, wie jakie jest to ciężkie. Włosy są niejednokrotnie wizerunkiem kobiety, dodają pewności siebie, wpływają na ogólną akceptację siebie więc wiążą się ściśle z naszym funkcjonowaniem psychicznym. Biorąc pod uwagę samą chorobę nowotworową i to, jak ważna w niej jest siła psychiczna do walki – taki czynnik jak włosy nie powinien dodatkowo przysparzać zmartwień. 
Nie namawiam byście nagle poobcinały włosy w ramach tej akcji – ale informuję Was o tym, że jeśli pewnego dnia zapragniecie je skrócić, fajnie by było gdyby nie poszły na zmarnowanie – a ucieszyłyby którąś potrzebującą kobietę. W sumie niekoniecznie kobietę, bo perułki w ramach akcji wykonywane są dla każdego : nawet dla dzieci. Dla nich również musi być bardzo cieżko nie posiadać włosów, gdzie inne dzieci w szkole często bywają mało uwrażliwione na takie sprawy i chore dziecko potrafi paść ofiarą wyśmiewania się grupy. To naprawdę jest przykre :(
Kto może oddać włosy oraz gdzie?
KAŻDY – kobiety, mężczyźni oraz dzieci. Warunek by mieć około 25 cm włosów do skrócenia. Lista salonów współpracujących z Fundacją Rak’n’Roll  znajduje się tutaj. 
Parę słów o fundacji zaczerpniętych z ich strony :
„Fundacja Rak’n’Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Fundacja powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.
Od samego początku naszym celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią.
Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej.
Po śmierci Magdy w 2012 roku – zgodnie z Jej wolą, Fundację prowadził Jacek Maciejewski, obecnie Członek Zarządu. Od czerwca 2013 r. do września 2015 r. funkcję Prezesa Zarządu pełniła Kapsyda Kobro” 

Co myślicie o akcji „Daj włos”? Popieracie takie inicjatywy?

*************************

Ps : Aktualnie w Tesco są promocje na akcesoria do włosów :
 Link do gazetki : TUTAJ

https://tesco.okazjum.pl/gazetka/gazetka-promocyjna-tesco-10-11-2015,17121/4/


Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *