ABC #thirteen – PHOTOBOOK FROM SAAL-DIGITAL

ABC #thirteen – PHOTOBOOK FROM SAAL-DIGITAL

Co prawda to prawda, ale dłuższej przerwy od blogowania to już nie mogłam sobie zrobić. Tak więc, żeby chociaż odrobinę się zrewanżować dzisiaj będzie coś specjalnego!
Jakiś czas dostałam szansę na przetestowanie fotoksiążki od SAAL DIGITAL. Niezmiernie się ucieszyłam, bo przyznam szczerze, że do tej pory zawsze korzystałam z albumów do segregacji moich zdjęć, a fotoksiążki uważałam raczej za dodatkowy, trochę zbędny bajer. Tak bardzo się myliłam! Należy też dodać, że to mój pierwszy tego typu produkt, więc nie mam zbytnio porównania, ale postaram się ocenić jak najbardziej obiektywnie, zgodnie z tym, co sama uważam. PA.TRZcie.. :)
MÓJ PRODUKT
Osobiście wybrałam opcję fotoksiążki z twardą okładką w formacie pionowym o wymiarach 15×21 (pod uwagę brałam jeszcze format kwadratowy, bo tych poziomych raczej nie lubię). Podczas jej tworzenia wyszło, że potrzebuję 54 stron. Okładka – błyszcząca bez watowania, powierzchnia wewnętrznych stron – matowa. 
Mój wybór był taki, ale jest jeszcze wiele różnych możliwości, które można stosować według upodobań np. fotoksiążka ekstra gruba czy z eko skóry! Można nawet dołączyć do niej opakowanie prezentowe w razie potrzeby.
CAŁOKSZTAŁT
Gdy fotoksiążka do mnie dotarła, byłam bardzo zaskoczona, oczywiście pozytywnie. Wyglądała tak, jak chciałam, żeby wyglądała! Wszystko zgadzało się z tym, co widziałam w projekcie! Wykonanie na ogromny plus. Jestem trochę przesadną perfekcjonistką (nienawidzę nawet minimalnie pozaginanych stron w książkach czy gdziekolwiek, niepożądanych śladów, krzywizn i innych ‚niefajnych’ rzeczy) w tym względzie, więc zwracam uwagę naprawdę na drobiazgi.
OKŁADKA
Największe wrażenie wywarła na mnie chyba właśnie okładka. Jest twarda, solidnie wykonana. Kolory są odpowiednio wyraźne i ostre. Zauważyłam jedynie po jakimś czasie otwierania książki, że miejsca załamania/zgięcia okładki zrobiły się nieco bardziej widoczne, minimalnie odpryśniete, ale stwierdzam, że to chyba element nieunikniony przy błyszczących okładkach.

STRONY
Tak jak widać, strony są dość grube i sztywne, a co za tym idzie – bardziej odporne na wszelkie zniszczenia. Dodatkowo doceniam, że strony są tak połączone, że zdjęcia wydrukowane na obu stronach nie mają fragmentów urwanych w miejscu złączenia (bałam się  o to w trakcie projektowania).

ZDJĘCIA
Nie mam większych zastrzeżeń co do jakości zdjęć – są dobre, tak jak na okładce, wyraźne, nieprzekłamane kolory. Jakość jest bardzo dobra, a zdjęcia poglądowe poniżej oczywiście tego do końca nie pokazują ze względu na chociażby odbijające się światło. 

 

DETALE
Całość jest naprawdę bardzo dopracowana, nadaje się do równie eleganckich i formalnych wydruków, jak i – tak jak u mnie – na domową pamiątkę. Jedyne, co mogłabym uznać za minus to kilka malutkich (jakby tłustych) plamek na chyba dwóch zdjęciach, szczególnie widocznych, gdy jest to jednolite, niebieskie niebo, a także dosłownie minimalnie urwany napis przy jednym zdjęciu, ale tutaj nie jestem pewna, czy nie jest to moje przeoczenie przy przesuwaniu zdjęcia w programie.

Podsumowując, jeśli ktoś ma ochotę na stworzenie tego rodzaju fotoksiążki to zdecydowanie polecam te od Saal Digital. Sama z chęcią jeszcze nie raz skorzystałabym z ich usług!

Co do samego projektowania i tworzenie to robimy to za pomocą specjalnego programu. Tak jak mówiłam, nawet dla mnie, czyli osoby, który nigdy wcześniej tego nie robiła, program był dość intuicyjny, żałowałam jedynie, że nie ma większej ilości gotowych szablonów, bo to znacznie ułatwia pracę i tworzy schematyczną, dopasowaną całość!

Ponadto, duży plus za błyskawiczną przesyłkę. Paczka dotarła do mnie po chyba 4 dniach od przesłania projektu (z Niemiec!), szczelnie zapakowana, więc książka nie miała szans się zniszczyć.

Polecam i mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję skorzystać! :)

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *