A gdyby tak przestać odmierzać czas? – czyli „Zaklinacz czasu” MItch Albom

Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez odmierzania czasu. Pewnie uważacie że to nie realne. Zawsze wiecie jaki jest miesiąc, rok, czas. A jednak są na świecie rzeczy które nie zwracają uwagi na czas jak np. przyroda. Tylko człowiek odmierza czas, odlicza godziny. I dlatego jedynie człowiek odczuwa strach. Strach przed tym że zabraknie mu czasu.

Książka Zaklinacz czasu jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Mitcha Albom. Zaklinacz czasu jest to nieco bajkowa i alegoryczna opowieść o Ojcu czasie, w którą wplecione są dwa wątki rzeczywiste: o bogatym biznesmenie który jest ciężko chory i nie chce się pogodzić ze swoim losem, przez co szuka możliwie najlepszych rozwiązań żeby żyć „wiecznie”, a także o dziewczynie która jest zakochana platonicznie w chłopaku, przez co chce odebrać sobie życie. Każdy z nich chce zaingerować w swój los, przed czym przestrzega autor. Ojciec czas był kiedyś człowiekiem o imieniu Dor, który walczył ze zbyt szybko upływającymi godzinami i jako człowiek przegrał ten wyścig. Stracił to, co najbardziej kochał. Nie stracił tylko siebie samego. Dla Niego wszystko stanęło. Dor został obarczony zadaniem, zostaje zesłany na ziemie jako człowiek i ma za zadanie zaopiekowanie się tymi dwoma istotami. Jak on to zrobi, tego dowiecie się już sięgając po książkę. 

Powiem Wam szczerze, że skończyłam tą opowieść ze łzami w oczach, bo autor porusza tematy znane i bliskie każdemu z Nas. Uświadamia Nas że wiecznie gdzieś pędzimy, nie zauważając świata wokół Nas, najbliższych, ich potrzeb czy nawet Nas samych. Każdy z Nas znajdzie tam cząstkę siebie. Można by przytoczyć wiele pięknych cytatów z tej książki, które trafiły prosto do mojego serca, ale zostawię Wam tą przyjemność poznania ich osobiście. No dobra pozwolę sobie na jeden cytaty na zachętę ;) : „Nigdy nie jest za późno, ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba”. Więc moi drodzy nigdy nie jest za późno abyście sięgnęli po tą książkę i poczuli magię Zaklinacza czasu.
Moja ocena to 10 :)
zdjęcie ze strony empiku
Pozdrawiam
Weronika

Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *