Wiele osób zastanawia się, czy można poddać się badaniu ginekologicznemu podczas okresu. Czy myśl o wizycie u ginekologa podczas okresu Cię odstrasza? Nie jesteś sama.

Wizyta u ginekologa a okres – czy mogę kontynuować wizytę u ginekologa jeśli mam okres?

Kobiety często denerwują się badaniem w czasie ich miesiąca. Wielu uważa, że ​​to „obrzydliwe”. Pamiętaj jednak, że Twój lekarz jest przyzwyczajony do badania kobiet, które mają okres.
Rzeczy, które Twoim zdaniem są krępujące, nie są krępujące dla ginekologa. Ponieważ zmiana terminu może być tak trudna dla kobiet, które „robią wszystko”, zwykle zachęcam je do dotrzymania terminu. Są nawet chwile, kiedy okres jest dobrą rzeczą.

 

Dawniej lekarze mówili kobietom, aby przełożyły wizytę. Co się zmieniło?

Ginekolodzy często mówili kobietom, aby przełożyły badania miednicy ze względu na sposób, w jaki działają testy cytologiczne . Wcześniej obecność krwi mogła utrudniać interpretację wyników cytologii. Ale technologia poprawiła się tak bardzo, że nie jest to już problemem.

Może Cię zainteresować 8 przyczyn nieprawidłowego krwawienia z dróg rodnych niezwiązanych z ciążą.

Dlaczego pójście do ginekologa jest ważne

Czy ginekolog może Cię zbadać podczas okresu? Jeszcze raz powtórzę – tak możesz iść do ginekologa podczas okresu. Pełne zrozumienie tego, co robi ginekolog, może pomóc wyjaśnić, w jaki sposób pomaga on w zdrowiu reprodukcyjnym.

Ginekolog to lekarz specjalizujący się w zdrowiu reprodukcyjnym kobiet. Najlepiej jak najszybciej zasięgnąć opinii ginekologa w przypadku bólu, niekontrolowanego krwawienia lub innych objawów dyskomfortu w pochwie lub układzie rozrodczym. Oto kilka powodów, dla których ważne jest regularne odwiedzanie ginekologa:

Ginekolog przeprowadzi badanie miednicy, badanie cytologiczne i ewentualnie inne badania, jeśli to konieczne. Wizyta u ginekologa jest ważna nawet dla osób zdrowych i sprawnych fizycznie. Istnieje kilka problemów ze zdrowiem reprodukcyjnym, które nie wykazują żadnych objawów, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku miesięcy lub lat.

Regularne wizyty kontrolne u ginekologa są ważne dla każdego, niezależnie od tego, czy są aktywne seksualnie, czy nie . Regularne wizyty mogą wykryć wszelkie problemy w układzie rozrodczym, zanim się nasilą. Do najczęstszych problemów należą torbiele, endometrioza, niepłodność, mięśniaki i zespół policystycznych jajników.

W niektórych przypadkach dobrym pomysłem jest pójście do ginekomastii podczas okresu. W przypadku problemów związanych z menstruacją byłby to idealny czas, aby pracownik służby zdrowia zobaczył, co dzieje się w organizmie.

Dla osób aktywnych seksualnie bardzo ważne są regularne wizyty kontrolne u ginekologa. Zdrowie seksualne i reprodukcyjne to kluczowe elementy ogólnego dobrostanu.

Dla osób, które chcą zajść w ciążę lub już zaszły w ciążę, regularne wizyty w Poradni Ginekologicznej zapewnią matce i dziecku optymalny stan zdrowia.