Myślisz, że to twoja klapa przecieka? Oto jak to sprawdzić!

Skasowano: Po dodaniu barwnika NIE przepłukuj zbiornika, ale zamiast tego odczekaj chwilę, aż woda w zbiorniku zmieni kolor i opadnie. Jeśli po około 10-15 minutach (bez spłukiwania zbiornika) zauważysz, że woda na podłodze ma ten sam kolor co kolorowa woda w zbiorniku lub jeśli zauważysz jakiekolwiek kolorowe krople dochodzące z dowolnego miejsca na zbiorniku, to Wiem, że woda wypływa ze zbiornika toalety, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym masz kolorową wodę.

Skasowano: Następną rzeczą do zrobienia byłoby zidentyfikowanie, skąd pochodzi woda. Wszelkie pęknięcia w zbiorniku porcelanowym powinny zostać odbarwione i podkreślone zabarwioną wodą. Zabarwiona woda zwykle pomaga w znalezieniu wycieków wokół śrub i gumowych uszczelek między zbiornikiem a miską lub z piankowej uszczelki, gdzie zawór spłukujący pozwala wodzie dostać się do miski.

Skasowano: Wyciek spomiędzy zbiornika a miski: To jest coś, co można wykryć za pomocą kolorowego testu wody, który został opisany powyżej. Jeśli wydaje się, że woda przecieka między zbiornikiem a miską, blisko środka, może być potrzebna nowa gąbczasta uszczelka między zbiornikiem a miską lub nowe podkładki do śrub łączących zbiornik z miską . Jeśli woda wycieka ze zbiornika do uszczelki miski, będzie miała tendencję do częstszego wycieku podczas spłukiwania toalety. Jeśli woda przecieka przez śruby i podkładki, często wydaje się, że wyciek znajduje się bliżej boków muszli klozetowej, bliżej krawędzi i dalej od środka, ale nie zawsze. Czasem warto zamówić http://hydraulik.krakow.pl/

Skasowano: Tego typu wycieki mogą być trudne do zlokalizowania, ponieważ woda może wyciekać ze zbiornika i do części miski ukrytej przez zbiornik. Wszystkie miski są nieumyślnie wykonane nieznacznie inaczej ze względu na sposób produkcji porcelany. Jedna miska może mieć niską stronę w kierunku przodu otworu wlotowego miski, a inna miska może mieć niską stronę w kierunku tylnej części otworu wlotowego miski lub inna może mieć niską stronę po jednej z boków wlotu miski otwór. Woda w naturalny sposób spłynie do najniższego punktu.

Skasowano: Aby potwierdzić i naprawić taki wyciek, konieczne będzie wyjęcie zbiornika toalety z muszli klozetowej i wymiana podkładek i / lub uszczelki gąbkowej w razie potrzeby. Ten proces i wymagane części mogą się różnić w zależności od modelu toalety. Oferujemy uszczelki gąbczaste pasujące do większości zbiornikowi zestawy śrub na naszej stronie. Jeśli zmieniasz gumowe podkładki łączące zbiornik z miską, dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z okazji, aby wymienić również stare śruby łączące zbiornik z miską.

Skasowano: Wyciek uszczelki trzpienia zaworu napełniającego: Nie zapomnij sprawdzić uszczelki trzpienia w miejscu mocowania zaworu napełniającego do zbiornika. Zawór napełniający (znany również jako „kurek kulowy”) to zawór, który pozwala wodzie dostać się do zbiornika. Uszczelka trzpienia jest przymocowana do zaworu napełniającego po wewnętrznej stronie zbiornika. Ten rodzaj wycieku można również zwykle wykryć za pomocą testu kolorowej wody. Sprawdź, czy nie ma pęknięć porcelany wokół lub w pobliżu uszczelki. Jeśli w porcelanie nie można wykryć pęknięć, można po prostu dokręcić nakrętkę trzpienia pod zbiornikiem, aby zatrzymać wyciek. Sugerujemy dokręcanie nakrętki o 1/4 obrotu na raz, sprawdzając, czy wyciek ustaje. Jeśli wyciek będzie nadal występował, konieczna będzie wymiana uszczelki. Wymienia je hydraulik w Krakowie.

Skasowano: Wyciek z rury napełniającej zaworu napełniania: Jeśli wyciek wydaje się pochodzić z tyłu, w pobliżu górnej części zbiornika, należy sprawdzić, czy rurka do napełniania nie poluzowała się z rurki przelewowej na zaworze płukania.

Skasowano: Pęknięcia w zbiorniku: Niestety, nie ma niezawodnego sposobu na naprawę pęknięcia w porcelanie. Konieczna będzie wymiana zbiornika na toaletę lub zainstalowanie nowej toalety.

Skasowano: Zaznacz to pole i kliknij przycisk „Dodaj”, aby otrzymać jeden darmowy tablet do wykrywania wycieków przy każdym zakupie!

Skasowano: Przeciekający zawór odcinający: Upewnij się, że woda nie wycieka z połączenia rurowego za zaworem odcinającym, blisko ściany. Jeśli tak, może być konieczna wymiana zaworu (chociaż może być możliwe dokręcenie zaworu do rury, w zależności od typu posiadanego zaworu i rury).

Skasowano: Nieszczelna linia zasilająca: Sprawdź, czy woda kapie z nakrętek na każdym końcu linii zasilającej, gdzie linia jest podłączona zarówno do wlotu zaworu napełniającego toalety (na jednym końcu przewodu elastycznego), jak i do zaworu odcinającego na ścianie ( na drugim końcu flexu). Jeśli masz sztywny przewód zasilający, możesz spróbować wymienić podkładki zasilające. Czasami przewód zasilający będzie podłączony bezpośrednio do zaworu odcinającego jako jednostka jednoczęściowa. Zalecamy stosowanie elastycznych przewodów wodnych ze stali nierdzewnej, ponieważ są one łatwiejsze do zamocowania i są bardzo niezawodne. Jeśli masz jednoczęściowy zawór z przewodem zasilającym, zalecamy zastąpienie go oddzielnym zaworem odcinającym i elastycznym przewodem zasilającym (dwie oddzielne części).

Skasowano: Woda wypływająca z innego miejsca w łazience: Bardzo często toaleta jest najniższym elementem w łazience, powodując, że woda z prysznica lub wanny zbiera się w toalecie. To sprawi, że będzie wyglądać, jakby woda wypływała z toalety, podczas gdy w rzeczywistości przyczyna jest znacznie prostsza i tańsza. Możesz spróbować dodać dywanik lub dwa do swoich podłóg, aby sprawdzić, czy to wyeliminuje problem.

Skasowano: Wyciek spod toalety: Ścieki powinny wyciekać przez zły pierścień woskowy tylko wtedy, gdy woda cofa się z dalszej części przewodu. Nawet jeśli uszczelka woskowa jest zła, woda wypłukiwana przez swobodny odpływ nie powinna wyciekać przez wosk na kołnierzu szafy(pod toaletą) i na podłogę, gdy woda spada prosto w dół, bezpośrednio z toalety i do kanalizacji. Jeśli woda na twojej podłodze to oczywiście ścieki (o czym świadczy jej kolor i wyczuwalny zapach), to prawdopodobnie problem jest czymś więcej niż tylko złym pierścieniem woskowym. Chociaż możesz nie mieć powtarzającego się problemu z przepełnieniem w toalecie, woda najprawdopodobniej nadal cofa się i wypływa przez pierwszy punkt najmniejszego oporu (spod toalety). Wraz z ponownym uszczelnieniem muszli klozetowej (nowym pierścieniem woskowym i być może uszczelnieniem wokół bazy), zdecydowanie zalecamy zbadanie możliwości zatrzymania się linii ścieków. W takim przypadku zwykła wymiana pierścienia woskowego nie rozwiązałaby problemu, a następnie można napotkać zwiększone problemy z drenażem z powodu istniejącego przestoju w liniach. Nowy pierścień woskowy może wtedy ulec awarii, jeśli ścieki nieustannie do niego wracały.