748. Recenzja: Prokudent Med płyn do płukania jamy ustnej i pielęgnacji dziąseł – pielęgnacja dziąseł

Zobacz blog
Witajcie!

Dziś będzie zębowo i dziąsłowo.

Zapodam Wam opinię o płynie do płukania jamy ustnej i pielęgnacji dziąseł z firmy Prokudent Med.

 Słowo od producenta: „Płyn do płukania jamy ustnej i pielęgnacji dziąseł – aktywna pielęgnacja dziąseł. 50 ml. Płyn jest skuteczny tylko w połączeniu z myciem zębów. Dla dzieci od 6 lat, o ile opanowały płukanie jamy ustnej bez połykania. Nie zawiera alkoholu. „

Skład:

Płyn w butli:

Od producenta:

Na dłoni:

Szczegóły:

Cena i dostępność: specyfik dorwałam w Rossmanie, gdzie kosztował ok. 3 zł.
  Zapach: ni to ziołowy, ni to miętowy.
Konsystencja: na kształt niebieskawej wody.
 Opakowanie i pojemność: butelka plastikowa utrzymana w tonacji niebiesko-białej z granatowymi napisami. Pojemność: 50 ml.
 Wydajność: średnia. Produkt schodzi naprawdę szybko i starcza na ok. miesiąc użytkowania.
Działanie:  kiepskie. Przyznam się może bez bicia, że specyfik z Prokudent to mój pierwszy tego typu produkt do pielęgnacji szczęki od wewnątrz. Do tej pory zadowalałam się tzw. zewnętrznym minimum zębowym – szczotka, pasta, kubek, ciepła woda. Stwierdziłam jednak, że to nudne trochę i czegoś w żywocie mym brak… Dlatego też sięgnęłam po płyn do dziąseł płukania. I – niestety – nie zakochałam się w nim… Może i coś tam odświeża, może i dba o dziąsła, ale jest pewien poważny tegoż mankament. Specyfik zostawia bowiem dziwny posmak w ustach. Ni to pasta, ni to płyn do płukania naczyń, ni to sfermentowana mięta… Takie raczej nieprzyjemne doświadczenie. Po każdej aplikacji Prokudenta do paszczy mam odruch – delikatnie mówiąc – wymiotny. Co z tego, że produkt nie uczula, nie powoduje alergii, jest tani i łatwo dostępny. Mój arystokratyczny zmysł smaku mówi mu jednakowoż zdecydowanie NIE.
  Ocena: 2/5

Miałyście?

Kathy i Leon
Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *