1. Włosowe DIY: Romantyczne wsuwki z perełkami

Zobacz blog

Witajcie kochani >!<
Jak już ostatnio Wam pisałam, przy okazji wpisu o filcowym koszyczku na spinki. Poszerzam swoją kolekcje ozdobnych spinek i wsuwek do włosów. Kupiłam już kilka przepięknych klamerek  z ozdobnymi kamieniami i zamarzyły mi się romantyczne wsuwki z drucika i perełek. Ceny takich ozdób do włosów zwaliły mnie z nóg, sięgają niekiedy nawet 100 zł. Za to wykonanie takich wsuwek jest bardzo proste i tanie.

 
Kiedy tylko wpadłam na pomysł że sama zrobię sobie romantyczne wsuwki z perełkami, zaczęłam szukać inspiracji i bardzo spodobały mi się wsuwki z kwiatami. Takie kwieciste wsuwki już kiedyś robiłam (tutaj). Drucikowe kwiatki wbrew pozorom bardzo łatwo się robi, a wyglądają przepięknie.
 
Potrzebne będą:
👉6 perełek mniejszej mniejszych
👉1 perełka większa
👉Drucik który będzie można łatwo zginać
👉Nożyczki
👉Wsuwka
👉Gęsty lakier do paznokci
👉Długopis
Sposób wykonania: 
⓵Na początku nawlekłam większą perełkę i zwinęłam drucik.
 
⓶Po zwinięciu drucika z większa perełką, obok niej  na wlokłam na jeden z 2 drucików, mniejszą perełkę i zwinęłam, z kolejnymi zrobiłam to samo. 


 


⓷Na drugi drucik na wlokłam kolejny koralik, tym razem z większym odstępem od dużego koralika. Na początku nawlekłam środkowy koralik, zwinęłam kawałek druciku i nawlekłam  boczny koralik trochę niżej od pierwszego, zwinęłam druk, z 3 koralikiem tak samo. Po zrobieniu całego elementu zwinęłam drucik, aż do dużego koralika.

 
⓸Nasza gałązka z perełkami jest już gotowa.  Możecie zrobić wsuwkę z samymi perełkami, takie też prezentują się przepięknie. Jednak mi zamarzył się jeszcze kwiatek. Jeden drucik zawinęłam na długopisie, po uformowaniu go zwinęłam płatek i wyciągnąłem długopis, tak samo zrobiłam z kolejnymi płatkami. Gdy płatki były gotowe owinęłam drucik po po wewnętrznej stronie płatków, tworząc środek kwiatka. Następnie okręciłam kilka razy kwiatka, żeby drucik się zwinął, w ten sposób powstała łodyga kwiatka.

 

⓹  płatki kwiatka pomalowałam lakierem.⓺ Wsuwkę do włosów owinęłam końcami drucika. Nadmiar drucika odcięłam nożyczkami i gotowe! 

Jak Wam się podobają moje wsuwki do włosów?  

Mam jeszcze kilka pomysłów na własnoręcznie robione ozdoby do włosów. między innymi na wianek, opaskę, spinkę. Pomyślałam, że fajnie byłoby zrobić serię takich czterech wpisów z ozdobami na włosy :) W kolejnym wpisie będę robić ozdobną opaskę do włosów :) 
Dalej

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *