Przewodnik po zakupie kabiny prysznicowej

Zakup kabiny prysznicowej do łazienki lub łazienki nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak rozmiar, styl, a nawet szkło. W tym przewodniku kupującego po kabinach prysznicowych przedstawiamy wszystkie dostępne opcje, abyś mógł dokonać właściwego wyboru dla swojej własnej łazienki.

 

Kabiny prysznicowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, czasem z brodzikiem lub bez. Najczęściej najczęściej spotykany rozmiar prysznica to około 800 x 800 mm i 900 x 900 mm .

W większości przypadków kabiny prysznicowe są wyposażone w jeden lub więcej paneli szklanych , a także drzwi, które mogą być przesuwane, obrotowe lub składane. Kabina prysznicowa może nawet mieć konstrukcję Walk-In bez drzwi, tworząc mokre pomieszczenie. Sprawdź jak wykonać montaż kabiny prysznicowej Warszawa.

Którą kabinę prysznicową kupić?

Podjęcie decyzji o zakupie kabiny może być trudne, zwłaszcza gdy na rynku dostępnych jest kilka różnych typów kabin, z których każdy ma unikalne zalety dla różnych łazienek. Jednak decyzja zależy wyłącznie od konfiguracji łazienki i osobistych preferencji. Kontynuuj czytanie tego przewodnika po kabinie prysznicowej, aby poznać pięć głównych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej.

Wskazówka : przed zakupem kabiny prysznicowej do łazienki warto naszkicować układ swojej przestrzeni i dokładnie przemyśleć wszystko, co może być potrzebne. Rozważ wszelkie prace hydrauliczne, czy potrzebujesz portu golącego, a nawet w którą stronę drzwi prysznica powinny się otwierać: w lewo czy w prawo?

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?
1. Przestrzeń w Twojej łazience

2. Ściana i ustawienie

3. Rodzaj szkła prysznicowego

4. Brodzik

5. Jak chronić ściany przed wodą

1. Przestrzeń w Twojej łazience
W zależności od konfiguracji Twojej łazienki – pokój z łazienką, łazienka główna lub oddzielna kabina prysznicowa – może to mieć wpływ na rodzaj kabiny, którą kupujesz do swojej przestrzeni. Zamontuje to hydraulik Mokotów.

Jednak dzięki planowaniu całkowicie możliwe jest umieszczenie prysznica w ciasnym miejscu i ułatwienie ci życia. Na przykład zastanów się dokładnie, ile miejsca i wysokości są dostępne, ponieważ może to wpłynąć na decyzję, którą podejmiesz. Jeśli chcesz wcisnąć prysznic w ciasne miejsce, takie jak wnęka, dobrze jest wybrać drzwi przesuwne lub składane.

2. Ściana i ustawienie
Gdzie jest najlepsza pozycja dla Twojej kabiny prysznicowej? Czy będzie w rogu pokoju, na środku ściany, czy w wydzielonym, zamkniętym obszarze? Warto się nad tym dobrze zastanowić, ponieważ wpłynie to na rodzaj brodzika i drzwi do kabin, które można kupić. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na centralne położenie przy ścianie, możesz potrzebować kabiny prysznicowej w kształcie litery „D”.

Jeśli wymieniasz starą kabinę prysznicową, zaleca się, aby nowy prysznic pozostawał w tej samej pozycji. Będzie to wymagało znacznie mniej prac hydraulicznych (ponieważ rury kanalizacyjne, zimnej i ciepłej wody będą już we właściwym miejscu) i pomoże Ci zmniejszyć wszelkie dodatkowe koszty związane z nową przestrzenią w łazience .

3. Rodzaj szkła prysznicowego

Rodzaje drzwi prysznicowych, które można zastosować w różnych kabinach prysznicowych, znacznie się różnią. Na Prysznicach.pl zapewniamy, że wszystkie nasze produkty są najwyższej jakości, dzięki czemu możesz mieć pewność, że dowolne szkło, które wybierzesz do swojej kabiny prysznicowej, będzie spełniało najwyższe możliwe standardy bezpieczeństwa.

Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę grubość szkła zastosowanego w kabinie prysznicowej. Do wyboru są cztery główne grubości:

– 4 mm: jeśli szukasz niedrogiej kabiny prysznicowej lub nie podoba Ci się wygląd grubszego szkła, doskonałym rozwiązaniem są kabiny 4 mm.

– 6 mm: Podobnie jak 4 mm, kabiny prysznicowe 6 mm są dość niedrogie i oferują doskonałą jakość i stosunek jakości do ceny.

– Kabiny prysznicowe 8 mm: 8 mm są często uważane za „luksusowe”, ponieważ są produkowane z materiałów najwyższej jakości.

– 10 mm: „Premium” 10 mm szkło jest idealne do stosowania jako panele do pomieszczeń mokrych i kabiny prysznicowe.

Wybierając szkło, warto szukać szkła do kabin prysznicowych z łatwą do czyszczenia powłoką, która pomaga ograniczyć osadzanie się mydła, brudu i kamienia. Często jest to szkło hartowane, które jest bardzo trwałe, trwałe i łatwe do czyszczenia.

Ponadto zawsze upewnij się, że Twoja szklana kabina prysznicowa jest wyposażona w mocną aluminiową ramę, która podtrzymuje szkło i chroni je, aby uniknąć powstania wiórów lub pęknięć. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na grubsze szklane panele, Twoja kabina prysznicowa może wymagać dodatkowego wsparcia ze względu na dodatkowy ciężar.

4. Brodzik
Jeśli szukasz rozwiązania typu „wszystko w jednym”, zalecamy zakup brodzika wraz z kabiną , ponieważ brodzik jest specjalnie zaprojektowany, aby pasował do tej precyzyjnej kabiny. Dzieje się tak często w przypadku kabin prysznicowych Walk-In, które są wyposażone w dopasowaną brodzik ułatwiający odprowadzanie wody.

Posiadanie źle dopasowanej kabiny prysznicowej i brodzika może zwiększyć ryzyko wycieku wody – ostatnia rzecz, której potrzebujesz, gdy właśnie wyposażasz nową łazienkę .

Ponadto kupowanie obudowy i tacy razem oznacza, że ​​nie musisz myśleć o rozmiarze tacy i samodzielnie mierzyć przestrzeń, co może być trudne. Planując na przykład prysznic wnękowy, należy jednak dokładnie rozważyć wymiary brodzika i drzwi prysznicowych.

5. Chroń swoje ściany przed wodą
Pamiętaj, że wewnętrzne ściany kabiny prysznicowej będą wymagały ochrony przed wodą, ponieważ można to osiągnąć za pomocą paneli ściennych lub płytek prysznicowych.

Panele prysznicowe szybko stają się popularną alternatywą dla płytek i mają szereg zalet:

Są szybsze i łatwiejsze w montażu – nie wymaga fugowania ani kształtowania
Są bardziej opłacalne
Są łatwiejsze w utrzymaniu
Zapewniają jednolite wykończenie bez widocznych połączeń
Są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, w tym z efektami kamienia i drewna, aby dopasować się do Twojego wystroju
Mimo to możesz chcieć trzymać się tradycji i zamiast tego zdecydować się na płytki ścienne ze względu na ich stylowy wygląd i wytrzymałość.

Należy pamiętać, że wszystkie płytki muszą być odpowiednio ułożone i uszczelnione, aby woda nie dostała się do ścian. To samo dotyczy instalowania mokrego pomieszczenia, ponieważ musisz upewnić się, że wszystkie obszary – w tym podłoga i ściany – są wodoszczelne. Alternatywnie możesz zdecydować się na kabinę prysznicową, która zmniejsza ilość płytek na podłodze, ponieważ zamiast tego możesz użyć brodzika.

Jaką kabinę prysznicową najlepiej kupić? To są nasze najlepsze typy
Które drzwi prysznicowe wybrać?
Ponieważ prysznice stają się coraz bardziej popularne , coraz więcej osób decyduje się na zakup kabin prysznicowych, aby stworzyć dodatkową przestrzeń w swoich łazienkach. Ale jednym z kluczowych pytań, które pojawiają się na ustach właścicieli domów, jest to, jaki typ drzwi prysznicowych wybrać do swojej kabiny? Czy powinieneś wybrać drzwi przesuwne, które zmaksymalizują przestrzeń, czy też stworzą deklarację stylu dzięki drzwiom harmonijkowym? Nasz przewodnik po kabinach i drzwiach prysznicowych pomoże Ci znaleźć odpowiedni produkt dla Ciebie.

Drzwi obrotowe | Drzwi przesuwne | Drzwi harmonijkowe | Drzwi na zawiasach | Pomieszczenie mokre / kabina prysznicowa

Drzwi obrotowe

Kredyt fotograficzny: Ventura / Shutterstock

Najprostsze drzwi prysznicowe na rynku to drzwi obrotowe . Są to tradycyjne otwierane drzwi prysznicowe, które można skonfigurować tak, aby otwierały się na zewnątrz i do wewnątrz w zależności od projektu łazienki.

Drzwi łazienkowe obrotowe są idealne dla tych, którzy mają nieco więcej miejsca w łazience, ponieważ po zamknięciu zapewniają dużo miejsca, ale po otwarciu mogą sprawić, że mały pokój będzie jeszcze bardziej ciasny.

Jeśli wybierzesz obrotowe drzwi prysznicowe, pamiętaj, że otwierane na zewnątrz drzwi mogą spowodować zamoczenie podłogi, dlatego te drzwi najlepiej sprawdzają się w łazienkach z mokrymi pomieszczeniami i sprytną antypoślizgową podłogą.

Drzwi przesuwne

Przesuwne drzwi prysznicowe mogą pomóc zaoszczędzić miejsce w mniejszych łazienkach, ponieważ zapewniają, że cała kabina pozostaje kompaktowa – w przeciwieństwie na przykład do drzwi obrotowych otwieranych na zewnątrz. Ten typ drzwi prysznicowych jest często spotykany we współczesnych modelach (takich jak na zdjęciu), a także w półokrągłych kabinach prysznicowych, które można zamontować w rogu łazienki, aby zoptymalizować przestrzeń. Dzięki temu ten typ drzwi do kabin prysznicowych jest idealny zwłaszcza do małych łazienek gościnnych i szatni.

Dodatkowym plusem jest to, że te drzwi prysznicowe nie wymagają dodatkowego miejsca w łazience. W ten sposób dodatkowa przestrzeń, która jest oszczędzona przed drzwiami otwieranymi na zewnątrz, może zostać wykorzystana do stworzenia bardziej przestronnej kabiny prysznicowej – wygrana-wygrana.

Drzwi harmonijkowe

Inną opcją są podwójne drzwi składane , które mogą pomóc w stworzeniu uderzającego oświadczenia projektowego, w przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi prysznicowych z funkcją otwierania i zamykania. Kanciasty kształt zapewnia nie tylko świetną funkcjonalność, ale także doskonale nadaje się do luksusowego i nowocześnie wyglądającego mieszkania.

Ten rodzaj drzwi do kabiny prysznicowej pomaga upewnić się, że prysznic jest centralnym punktem pomieszczenia, co jest idealne, jeśli prysznic jest najczęściej używaną funkcją w łazience. Jest to również idealne rozwiązanie, gdy przestrzeń jest premium, ponieważ drzwi do kabin składanych można kupić z dwoma, a nawet trzema fałdami.

 

Drzwi na zawiasach

Innym prostym stylem drzwi prysznicowych są drzwi na zawiasach , ponieważ po prostu otwierają się i zamykają jak tradycyjne drzwi. Ten typ konstrukcji nadaje się zarówno do prostych, jak i zakrzywionych kabin prysznicowych i można go kupić z otwieraniem z lewej lub prawej strony.

Ten klasyczny styl drzwi prysznicowych jest dostępny w kilku różnych stylach, od współczesnego po tradycyjny, aby pasował do wszystkich projektów łazienek. Ten typ drzwi najlepiej nadaje się do dużej łazienki, ponieważ otwierają się na przestrzeń łazienki, wymagając miejsca wokół obudowy, aby drzwi mogły się wysunąć.

 

Pomieszczenie mokre / kabina prysznicowa

 

Alternatywnie, jeśli żadna z powyższych opcji nie jest dla Ciebie odpowiednia, możesz rozważyć zainstalowanie mokrego pomieszczenia, aby skorzystać z bardziej przestronnego pokoju bez drzwi. Wszystko, czego potrzebujesz, to kabina prysznicowa typu walk-in , która jest pokryta szklanymi panelami, aby dodać strukturę, bez zajmowania niepotrzebnej przestrzeni w pomieszczeniu.

W przypadku kabiny prysznicowej / pomieszczenia mokrego wystarczy zainstalować głowicę prysznicową w dowolnym miejscu na ścianie – et voila! Nie musisz martwić się o zakup jakiejkolwiek obudowy czy zabezpieczenie reszty pomieszczenia przed zalaniem – oprócz oczywiście wyłożenia kafelkami pomieszczenia, aby było wodoszczelne i dodania odpływu.