Od czego zacząć pakowanie się na przeprowadzkę?

Nawet jeśli są ogólnie pozytywnymi doświadczeniami, duże zmiany w życiu, takie jak przeprowadzka do nowego domu , mogą być przytłaczające. Sama myśl o włożeniu tego wszystkiego do tych wszystkich pudeł kartonowych i skoordynowaniu wszystkich drobnych szczegółów dotarcia z punktu A do punktu B może wystarczyć, abyś chciał się już nigdy nie ruszać. Ale kiedy dokładnie zrozumiesz, na czym polega ruch, i odpowiednio go zaplanujesz, proces naprawdę nie jest taki zły – obiecujemy.

Poruszający przewodnik został stworzony, aby pomóc Ci wyeliminować zgadywanie z tego złożonego procesu. A to zaczyna się od jednego z pierwszych pytań, które możesz sobie zadać planując przeprowadzkę: od czego mam zacząć?

Zaplanuj i przygotuj się do przeprowadzki

Rozpoczynając planowanie przeprowadzki, pomyśl o tym procesie jako o ośmiu tygodniach przed faktycznym dniem przeprowadzki. Jeśli wolisz, możesz oczywiście zacząć wcześniej; lub, jeśli nie masz ośmiu tygodni na planowanie, możesz dostosować tę oś czasu do własnych okoliczności. W rzeczywistości ustalenie własnej indywidualnej osi czasu jest częścią procesu. I pamiętaj, że zawsze pojawią się rzeczy, które spowalniają cię lub wymuszają przyspieszenie aspektu twojego planu po drodze, więc ta oś czasu jest tylko wskazówką. Oferta na tanie przeprowadzki Wrocław.

W ciągu pierwszych czterech tygodni będziesz robić mniej pakowania, a więcej planowania. Potraktuj to jako swój plan i fazę przygotowań. W tym czasie będziesz się przygotowywał, tak że gdy zacznie się prawdziwy chaos związany z przeprowadzką, będziesz przygotowany. Oto, co musisz zrobić w tej fazie:

Zdecyduj, czy zatrudnisz pakowaczy / spedytorów, czy zrobisz to sam.

Jeśli zatrudniasz pracowników przeprowadzkowych, skontaktuj się z firmami w celu uzyskania wyceny.
Jeśli będziesz wynajmować jednostkę magazynową do przeprowadzki lub opróżniać jednostkę, którą obecnie wynajmujesz, dokonaj tych ustaleń teraz.
Jeśli chcesz zatrudnić kogokolwiek oprócz osób przeprowadzających się do pomocy w procesie pakowania (np. Sprzątaczy domów) lub jeśli wysyłasz duże przedmioty, takie jak dywany lub meble do czyszczenia lub naprawy, zrób to teraz.
Jeśli prosisz o pomoc znajomych lub rodzinę, zrób to teraz, aby nikt nie czuł presji w ostatniej chwili.
Jeśli nie masz profesjonalistów, którzy pakują twoje rzeczy, dowiedz się, skąd zdobędziesz zapasy, czy kupisz materiały do ​​pakowania, czy zbierzesz darmowe pudełka do przenoszenia itp. To jest przeprowadzka bez stresu.

Zdobądź materiały do ​​pakowania.

Uporządkuj cały dom , usuwając wszystko, czego nie będziesz ze sobą zabierać. Idź pokój po pokoju lub według rodzaju przedmiotu – aby rozbić ten proces na łatwe do zarządzania części.

Pozbądź się rzeczy, których nie pakujesz. Może to obejmować sprzedaż metek, wyrzucanie lub recykling przedmiotów, zabieranie rzeczy do centrum darowizn lub organizowanie zbiórki na cele charytatywne, wystawianie przedmiotów na sprzedaż lub rozdawanie rzeczy znajomym lub rodzinie.

Pakowanie na Twój ruch

To, jak długo zajmie Ci pakowanie, zależy od wielu czynników, w tym od rozmiaru Twojegodomu i jak minimalistyczny lub maksymalistyczny jest Twój wystrój. Zakładając, że już uprzątnąłeś swój dom z bałaganu, ogólną zasadą jest pozostawienie jednego do dwóch dni na jedną sypialnię domu, tj. Jeden lub dwa dni na spakowanie apartamentu typu studio i cztery do sześciu dni na wykończenie domu z czterema sypialniami. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pakowania, jeśli w Twoim domu jest wiele magazynów, lubisz pracować powoli i metodycznie lub robić częste przerwy, oszacuj, że zajmie Ci to znacznie więcej czasu. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń, które zawierają wiele małych lub delikatnych przedmiotów, takich jak łazienki i kuchnie. Może wolisz bardzo szybko się rozłączyć i spakować, ale może się okazać, że pełne spakowanie pokoju zajmie Ci wiele dni. Tak czy inaczej jest w porządku, a to jeszcze jeden powód, dla którego warto dać sobie dużo czasu na prowadzenie przed przeprowadzką.

Zanim cokolwiek spakujesz, przygotuj wszystkie swoje zapasy. W ten sposób nie będziesz musiał spieszyć się po dodatki w ostatniej chwili. (Cóż, prawdopodobnie tak się stanie, ponieważ takie jest życie, ale będzie się to zdarzać znacznie rzadziej, jeśli jesteś dobrze przygotowany!) Będziesz potrzebować:

  • Pudła
  • Taśma do pakowania
  • Materiały opakowaniowe, takie jak gazeta, bibułka i folia bąbelkowa
  • Naklejki, papier i / lub długopisy do oznaczania pudełek
  • Pojemnik na przedmioty, których nie zdecydujesz się przynosić ze sobą (nawet jeśli dokładnie uporządkujesz je przed rozpoczęciem pakowania, prawdopodobnie podczas procesu pakowania odkryjesz kilka rzeczy , które można podarować, sprzedać lub wyrzucić)

 

Cztery tygodnie na przeprowadzkę

Na cztery tygodnie przed przeprowadzką możesz zacząć pakować określone przedmioty. Najlepsze na początek to te, o których wiesz, że nie będziesz ich potrzebować, aż do zakończenia ruchu. Rozpocznij pakowanie:

Obszary magazynowe, takie jak strych i piwnica
Inne miejsca, w których przechowujesz dodatkowe materiały, takie jak garaż, szopa lub szafy
Przedmioty poza sezonem (np. Jeśli przeprowadzasz się latem, ciężkie swetry i buty zimowe można spakować z wyprzedzeniem)
Narzędzia i sprzęt, które nie będą już potrzebne przed przeprowadzką
Wszelkie kolekcje lub elementy wystawowe, których w rzeczywistości nie używasz
Trzy tygodnie na przeprowadzkę
Trzy tygodnie przed przeprowadzką kontynuuj pakowanie eksponatów, takich jak dzieła sztuki i przedmioty dekoracyjne. Spakuj też wszystko, czego nie potrzebujesz na co dzień. Będzie to prawdopodobnie obejmować:

Większość twoich książek
Muzyka
DVD
Gadżety techniczne
Artykuły biurowe
Sprzęt hobbystyczny
Specjalistyczny sprzęt kuchenny i inne rzeczy, których używasz rzadziej

Dwa tygodnie na przeprowadzkę

Dwa tygodnie przed przeprowadzką pakowanie staje się poważne.

Zacznij zajmować się kuchnią, sypialniami, łazienkami i szafami, a także elektroniką i innymi cennymi i delikatnymi przedmiotami.
Przejrzyj szuflady i szafki, aby upewnić się, że niczego nie zapomnisz. (Sprawdź łatwo dostrzegalne miejsca, takie jak górna półka w szafie i szuflada pod piecem).
Pakując się, staraj się nie pakować rzeczy, których będziesz potrzebować w nadchodzących dniach lub podczas samej przeprowadzki. Na przykład, kiedy pakujesz bieliznę do szafy, pamiętaj, aby pominąć komplet pościeli, aby móc zmienić łóżka. W kuchni zostaw wystarczająco dużo naczyń i przyborów kuchennych, aby przetrwać następne dwa tygodnie. I trzymaj niezbędne, codzienne produkty kosmetyczne i odzież oddzielnie, aby ich nie zapakować.

Tydzień na przeniesienie

To ostatni etap pakowania i czyszczenia. Teraz jest czas, aby pokoje zaczęły się opróżniać z oficjalnym stemplem „ukończono”.

Spakuj mnóstwo prania, gdy je skończysz, a następnie spakuj pralnię.
Zapakuj przedmioty, których nie będziesz potrzebować w ciągu najbliższych kilku dni.
Pamiętaj, aby pominąć to, czego będziesz potrzebować w dniu przeprowadzki, na przykład środki czystości w ostatniej chwili, przekąski i odzież.
Zacznij składać torbę z niezbędnymi rzeczami na dzień przeprowadzki; jeśli przeprowadzasz się na duże odległości , pamiętaj, aby spakować wszystko, czego potrzebujesz, na dowolną liczbę dni, gdy będziesz przebywać między domami.
Uważaj, aby nie pakować dokumentów i innych niezbędnych rzeczy związanych z samą przeprowadzką.
Jeden do dwóch dni na przeprowadzkę
Zacznij rozbierać meble i przygotowywać się do przeprowadzki. Dokończ pakowanie pozostałych używanych przedmiotów gospodarstwa domowego. Zaplanuj proste posiłki, aby zminimalizować ilość rzeczy potrzebnych do gotowania i jedzenia. (W razie potrzeby kup mały zapas papierowych talerzy i kubków, aby przejść przez ten czas.) Zapakuj zasłony, dywaniki i inne elementy wyposażenia. Sfinalizuj swoją torbę niezbędnych rzeczy, które powinny zawierać:

Produkty toaletowe
Ubrania na dwa dni (lub może więcej, jeśli przemieszczasz się na duże odległości)
Wszelkie przyjmowane leki, okulary i / lub soczewki kontaktowe itp.
Niezbędne dokumenty
Przekąski i woda
Telefon i ładowarka
Przenieś dzień
Prawdopodobnie czujesz się wyczerpany i przytłoczony w tym momencie, ale to ekscytujący moment: prawie koniec! Spakuj swoje łóżko i pościel oraz wszelkie pozostałe leki i przybory toaletowe, które nie trafią do torby z niezbędnymi artykułami. Jeśli masz zwierzęta, sprawdź dokładnie, czy masz wszystko, czego potrzebują do przeprowadzki. Upewnij się również, że masz pod ręką przekąski, napoje i artykuły papiernicze dla siebie i swoich pomocników, a po opróżnieniu domu trzymaj zapasy na ostatnią chwilę.

Chociaż nieoczekiwane przeszkody zawsze mogą pojawić się w okresie przejściowym tak złożonym, jak pakowanie i przenoszenie gospodarstwa domowego, zaawansowane przygotowania i dobre planowanie pozwolą Ci wykonać ruch, który jest tak bezbolesny, jak to tylko możliwe. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci rozbić proces pakowania na łatwe do opanowania części, a może nawet cieszyć się przygodą związaną z przeprowadzką do nowego domu.