Medjugorie

Sprawdzony organizator pielgrzymek do Medjugorie

Pielgrzymka do Medjugorie jest dla wielu chrześcijan, którzy w końcu się na nią zdecydują, jest niezapomnianym i wyjątkowym przeżyciem, które z pewnością będą wspominać do końca życia. Ta mała miejscowość, o której mowa, położona jest pomiędzy górami i znajduje się w Bośni i Hercegowinie. Medjugorie swoją sławę od ponad 30 lat zawdzięcza temu, że to właśnie w niej miało miejsce wiele niezwykłych cudów w postaci nie tylko przemian ludzkiego życia, ale także i ludzkich serc. Dlatego też co roku do tej małej miejscowości w Bośni i Hercegowinie organizowana jest niejedna pielgrzymka i to z najróżniejszych części świata. Tak naprawdę pielgrzymki do Medjugorie wielu osobom pomogły na nowo odnaleźć wiarę, a tym samym również zbliżyć się do Boga na innym poziomie niż miało to miejsce dotychczas. Podróż do tego wyjątkowego miasteczka dla wielu osób jest również sposobem zarówno na odnalezienie wewnętrznego spokoju, jak i na modlitwę, na którą to nie zawsze w życiu codziennym mają czas, okazję lub też chęci. Warto wspomnieć, że w Medjugorie Matka Boska w 1981 roku objawiła się szóstce dzieci, którzy obecnie są już dorośli. Niektóre z tych osób, którym objawiła się Matka Boska z dzieciątkiem twierdzi, że objawia się ona im do dzisiaj. Stąd też pielgrzymka do Medjugorie od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowanie, w związku z czym powstało wiele różnych firm, czy też instytucji, które zajmują się organizowaniem wyjazdów do omawianej miejscowości.

Chcąc mieć pewność, że taki wyjazd będzie dopięty na tzw. ostatni guzik warto jest skorzystać z oferty takiej instytucji, która cieszy się nieposzlakowaną opinią wśród klientów. Przykładem takiej instytucji jest Verikontravel, która od lat zajmuje się organizacją pielgrzymek i to nie tylko do omawianego miasteczka, jakim jest Medjugorie.

Historia Medjugorie

Medziugorje, pisane również jako Medjugorie przynależy, do małego miasteczka w gminie Čitluk (około 2500 mieszkańców). 

Objawienia maryjne

Miasteczko stało się znane na całym świecie, ponieważ od 24 czerwca 1981 r. sześcioro dzieci (od 10 do 16 lat życia, dziś wszyscy dorośli, ojcowie i matki rodzin) mieli objawienia Matki Boskiej.