JAK ZABEZPIECZYĆ MEBLE DO PRZENOSZENIA I PRZECHOWYWANIA

Niezależnie od tego, czy kupujesz swój pierwszy dom, czy szukasz domu rodzinnego na zawsze, przeprowadzka to ekscytujący czas. Nie oznacza to, że nie powoduje to własnych problemów, ale będąc przygotowanym, często proces przeprowadzki jest znacznie łatwiejszy.

Jednym z problemów, z którymi borykają się niektóre osoby, jest uszkodzenie ukochanego mebla podczas przeprowadzki. Aby mieć pewność, że wszystkie Twoje ukochane rzeczy trafią do Twojego nowego domu, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zapewnić ochronę mebli podczas przeprowadzki lub przechowywania.

Jak pakować meble do przeprowadzki
Podczas przeprowadzki będziesz chciał wiedzieć, jak chronić meble przed zadrapaniami, rozdarciami i rozdarciami. Twoimi wybranymi narzędziami będą:

Karton lub styropian
Zapoznaj się z poniższymi instrukcjami, jak sobie z tym poradzić w przypadku różnych mebli.
Jeśli masz dużo dużych przedmiotów, zechcesz zdecydować, które meble można zdemontować i, co ważne, ponownie złożyć w nowym miejscu. Najprawdopodobniej będą to ramy łóżek i nogi stołu, które należy owinąć przed przeprowadzką.

Tradycyjne meble do salonu z jasnoszarą sofą i podnóżkiem

Jak owinąć meble do przeprowadzki

Niezależnie od tego, czy jest to tkanina, czy skóra, sofę należy owinąć od stóp do głów kilkoma kocami (używanymi lub specjalnie zakupionymi „ruchomymi kocami” od dostawcy), zakleić je mocną taśmą i owinąć warstwą folii. Zapobiegnie to ryzyku uszkodzenia lub zabrudzenia w dniu przeprowadzki, jednak rozsądnie byłoby dobrze go wyczyścić, gdy już się uspokoisz.
Stoły, krzesła i ramy łóżek, niezależnie od tego, czy zostały zdemontowane, czy nie, również muszą być owinięte kocami, ponieważ takie drewniane meble można łatwo złamać, wyszczerbić lub zarysować. Zrób to mocno, a następnie przykryj folią bąbelkową / plastikową.
Materace należy umieścić w torbie na materac i przewozić na boku w poruszającej się furgonetce.
Po pomyślnym owinięciu większych drewnianych mebli z kątowymi narożnikami, takimi jak kredensy, komody, szuflady lub biurka, przymocuj arkusze tektury do rogów i spodu mebli, aby zminimalizować efekt uderzenia. Ponownie zabezpiecz je taśmą.
Aby spakować lustro do przenoszenia, użyj taśmy, aby narysować kilka dużych kształtów X na jego odbijającej powierzchni; zapobiega to pęknięciu szkła. Użyj małych kawałków kartonu, aby następnie utworzyć bufor wokół krawędzi lustra. Taki radzi specjalista z firmy https://metrans-wro.pl/.
Zrób coś podobnego ze szklanym blatem i dostateczną kopertą w materiale opakowaniowym.
Zapakuj szafkę TV jak powyżej. Za pomocą samego telewizora przyklej akordy do tyłu lub podstawy, owiń kocem, aby chronić ekran, zawiń całość w plastik i zabezpiecz krawędzie tekturą.
Ozdobne kosztowności, w tym lampy, ramki na zdjęcia, wazony i tym podobne, należy zawinąć w gazetę. Jeśli są szczególnie delikatne, wystarczy warstwa folii bąbelkowej.
Jak zabezpieczyć meble w magazynie
Białe biurko i regał w domowym biurze

Może się przeprowadzasz, ale jeszcze nie teraz i chcesz się przygotować. A może przeprowadzasz się do tymczasowego mieszkania na kilka miesięcy, mając na sobie najważniejsze rzeczy, co oznacza, że ​​reszta mebli jest przeznaczona do przechowywania. W takim przypadku będziesz potrzebować dodatkowych rozważań na temat zmiennych, takich jak myszy lub wilgoć.

Owiń wszystko, jak opisano powyżej, ponieważ ochroni to twoje przedmioty przed poddaniem się pająkom i ich sieciom, gryzoniom lub szkodnikom zagrzebującym w drewnie.
Przechowywanie dużych przedmiotów, takich jak sofy, materace, lustra lub dzieła sztuki w pozycji pionowej i pionowej, zajmuje mniej miejsca.
Możesz nie mieć klimatyzacji w swoim magazynie, dlatego zaleca się woskować drewniane meble przed przechowywaniem, aby zapewnić potrzebną wilgoć w suchym środowisku, aby zapobiec pękaniu.
Jeśli Twój schowek jest zagrożony wilgocią, trzymaj drewniane meble z dala od drzwi, aby zapobiec zawilgoceniu. W przypadku niektórych schowków na podłodze można położyć plandekę z tworzywa sztucznego, która chroni meble nie tylko przed wodą, ale także przed zarysowaniem podłogi.
Meble tekstylne, takie jak tapicerowane sofy i krzesła, a także materace, należy wyczyścić i wysuszyć przed przechowywaniem. Zapewni to ochronę przed pleśnią lub pleśnią.
Elektronika lub cokolwiek, czego nie stać na zniszczenie, musi zostać podniesione nad podłogę, ponieważ w tym miejscu gromadzi się wilgoć.
Metalowe meble należy wypolerować, aby zabezpieczyć je przed utlenianiem wykonując transport mebli Poznań.
Jak przenosić ciężkie meble
Konsola z dębu przemysłowego i metalu, ozdobiona roślinami domowymi

Przenoszenie mebli może być prawdziwym bólem pleców, zwłaszcza jeśli masz dywan, który chcesz zostawić nieuszkodzony. Oto kilka wskazówek dotyczących przenoszenia ciężkich mebli na podłogach pokrytych wykładziną:

Połóż na podłodze ruchome koce, aby uniknąć zużycia.
Za pomocą taśmy przymocuj folię aluminiową lub karton do podstawy ciężkich mebli, aby utworzyć powierzchnię o mniejszym tarciu, która pomoże Ci przesuwać ją po podłodze. Tę samą zasadę można zastosować do plastikowych pokrywek, pojemników lub frisbee.
Meble na kółkach na wózkach – sprawdza się to szczególnie dobrze w przypadku mniejszych elementów.
Jak usunąć ciężkie ślady mebli z dywanu
Ciężkie meble pozostawiają ślad na podłodze, ale często można temu zaradzić. Ciepło i wilgoć są kluczowe, więc używaj żelazek parowych, wilgotnych ręczników i odrobiny smaru na łokcie, aby oczyścić dotknięty obszar i ożywić włókna. Alternatywną sztuczką jest pozostawienie kostki lodu, aby stopiła się na wgniecionym dywanie, i użycie łyżki do delikatnego uniesienia włókien dywanu.

Aby temu zapobiec w przyszłości, używaj ochraniaczy do dywanów do ciężkich mebli, takich jak kubki ochronne do dywanów (potraktuj je jako odpowiedź mebli na podkładkę), podkładki do dywanów, które znajdują się pod dywanem i po prostu regularnie przesuwaj meble.