Elegancki i swobodny strój dla kobietZasady dotyczące ubioru są trudne i chociaż wszyscy słyszeliśmy wcześniej o smart casual, ten termin może nadal powodować zamieszanie i panikę u wielu. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc, rzucając bardzo potrzebne światło na ten niejednoznaczny rodzaj stroju. Tak więc, jeśli zastanawiałeś się, co oznacza smart casual lub szukasz stylowych pomysłów na strój, aby Ci pasować. To jest Twój poręczny przewodnik po zasadach ubioru dla kobiet w stylu smart casual.


Czym jest Smart Casual dla kobiet?


Smart casual to nieco niejednoznaczny dress code, który wymaga wytwornego, ale zrelaksowanego stroju. W związku z tym uzyskanie idealnego wyglądu wymaga równowagi. Ubierając się na okazję z tym dress code’em, staraj się wybierać elementy, które wyglądają elegancko, ale są również wygodne.

Smart Casual vs Business Casual


Ze względu na dopracowaną, a jednocześnie swobodną estetykę, elegancki strój casualowy jest często mylony z dress code’em w stylu biznesowym . Chociaż wiele strojów można przypisać do obu kategorii, istnieją między nimi różnice. Na przykład swobodny styl biznesowy zwykle wymaga bardziej konserwatywnego stylu ubioru, podczas gdy elegancki casual może być bardziej modowy.

Kiedy nosić Smart Casual?


Smart casual to standardowy strój i jako taki jest wymagany przy wielu imprezach, w tym kolacjach, weselach , przyjęciach do pracy i nie tylko. Na szczęście rodzaj okazji może pomóc Ci wybrać, w co się ubrać. Dlatego planując swój elegancki strój casual , pamiętaj o funkcji, lokalizacji i innych gościach.

Elegancki strój codzienny na kolację


Czy zostałeś zaproszony na kolację z eleganckim, swobodnym dress code’em? Nie panikuj. Istnieje wiele wspaniałych strojów, które możesz nosić, które są odpowiednie, ale nie wyglądają na nudne. Aby uzyskać idealny wygląd, po prostu połącz klasyczne elementy, takie jak para czarnych spodni, z tymi, które są bardziej ekscytujące, jak top z odkrytymi ramionami .

Elegancki strój codzienny na obiad

Elegancki strój ślubny na co dzień
Elegancki, swobodny strój ślubny może być trudny, ponieważ nie chcesz wyglądać na nadmiernie lub niedostatecznie ubrany. Aby dopracować stylizację, wybierz elegancką sukienkę o wygodnym kroju. Następnie połącz go z niskimi obcasami i zwykłymi dodatkami. Alternatywnie kombinezon lub stylowe spodnie i top mogą stanowić doskonałą opcję.
Elegancka codzienna odzież do biura


W dzisiejszym świecie coraz więcej biur wybiera elegancki strój swobodny. W przeciwieństwie do stroju biznesowego casual, strój smart casual jest bardziej wszechstronny. Tak więc, chociaż nadal musisz wyglądać profesjonalnie, nie ma powodu, aby nie nadawać stylowego charakteru swojemu wyglądowi. Aby to zrobić, rozważ zamianę zwykłych spodni na spódnicę lub wybierz modny garnitur. Alternatywnie, zachowaj prostotę odzieży i dodaj odrobinę koloru za pomocą akcesoriów.
Niezależnie od tego, czy wybierasz się na popołudniową herbatę z przyjaciółmi, czy na nieformalne spotkanie z klientem, stworzenie eleganckiego, swobodnego wyglądu na dzień nie musi być trudne. W przeciwieństwie do bardziej formalnych okazji , takich jak wesela lub kolacje, codzienne imprezy zapewniają elastyczność w doborze ubrań. W związku z tym wszystko, od spodni i szykownego topu po spódnicę midi i sweter, może działać.